خواهشمندیم دبیران عزیزی که قصد همکاری با بیست شو را دارند، ابتدا مطالب ارایه شده در این بخش را به صورت کامل مطالعه نمایند.

شرایط همکاری با بیست شو


دبیران عزیز با ثبت نام و عضویت در بیست شو، میتوانند از محتوای تولیدی خود کسب درآمد کنند. البته میزان این درآمد به کیفیت محتوای تولیدی دارد بستگی دارد.

نحوه قیمت گذاری فایل ارسالی دبیران :

معیار قیمت گذاری فایل آزمون و نمونه سوال عبارتند از: رعایت قوانین و استانداردهای بیست شو، رعایت بودجه بندی، رعایت اصول حروف چینی و صفحه آرایی، خلاقانه بودن محتوا، وجود فایل پاسخنامه تشریحی، اصیل بودن محتوا (کپی نکردن از دیگران)

سهم دبیران از محل فروش محتواها :

سهم دبیران از محل فروش نمونه سوالات و محتواهای آموزشی 50% می باشد.

راهنمای ثبت نام دبیران


به منظور همکاری با بیست شو لازم است تا دبیران عزیز در بیست شو ثبت نام نمایند.

مراحل ثبت نام به شرح زیر است:

1- انتخاب گزینه ثبت نام در بخش بالایی سایت

4- تکمیل و ارسال فرم ثبت نام

5- تبریک! حال شما عضوی از خانواده بیست شو محسوب میشوید. حال میتوانید نمونه سوالات و فایل های آموزشی خود را در بیست شو بارگذاری کنید.

قوانین و استانداردهای تولید و انتشار محتوا


در راستای تولید محتوای با کیفیت و انتشار آن در وبسایت بیست شو، قوانین و استانداردهایی تعریف شده است که این قوانین و استانداردها در ارزش گذاری فایل‌‌ها نیز معیار هستند.

استانداردهای تولید محتوا

استانداردهای تولید محتوا شامل موارد مهمی همچون: استفاده از فایل های الگو، رعایت اصول صفحه آرایی، رعایت اصول نگارشی، ظاهر آراسته فایل، استفاده از فونت های استاندارد، رسم صحیح اشکال هندسی و فرمول نویسی استاندارد میباشد.

توجه داشته باشید که رعایت هرچه بیشتر و دقیق تر استانداردهای بیست شو سبب میشود که فایل ارسالی شما امتیاز بیشتری کسب کرده و قیمت بالاتری را به خود اختصاص دهد.

قوانین تایید و انتشار محتوا

1- رعایت استانداردهای تولید محتوا: شامل مواردی است که در بخش « استانداردهای تولید محتوا » ذکر شده است.

2- رعایت قوانین کپی رایت: انتشار فایل سایت های دیگر یا اسکن کتاب های کمک آموزشی ممنوع بوده و در صورت مشاهده، فایل حذف خواهد شد.

3- عدم درج تبلیغات در فایل: درج موارد مثل آیدی تلگرام، آدرس سایت، لوگو، واترمارک و ... در فایل ارسالی ممنوع میباشد.

4- به روز بودن فایل: از ارسال فایل های مربوط به سال های دور خودداری نمایید. فایل ارسالی باید متناسب با مطالب درسی نظام جدید باشد.

راهنمای تولید محتوا


استفاده از فونت های رایج و متداول

برای جلوگیری از به هم ریختگی متن فایل باید از فونت‌هایی استفاده شود که در اکثر سیستم‌ها نصب شده باشد. به این منظور توصیه میشود از فونت‌های معروف سری B مثل : B Nazanin و B Zar و B Mitra استفاده شود.

نوشتن فرمول‌های ریاضی در نرم افزار WORD

MathType نرم افزار قدرتمندی می‌باشد که به شما اجازه می دهد به راحتی نماد های ریاضی را برای کار در Word به کار ببرید. حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید فرمول های ریاضی ، فیزیک و ... را تایپ کنید ، اگر در این کار مبتدی باشید حتما از سختی تایپ کلافه می شوید ، MathType با امکانات زیاد و فرمول های آماده نه تنها کاربران مبتدی را در حد پیشرفته ای کمک می کند بلکه کاربران حرفه ای خیلی سریعتر و راحت تر می توانند از فرمول ها استفاده نمایند.

رسم اشکال هندسی

Microsoft Visio نرم افزاری که به عنوان ابزاری پیشرفته جهت رسم شکل‌های هندسی، ریاضی و فیزیک و همچنین رسم فلوچارت و دیاگرام میتوانید از آن استفاده نمایید. این نرم افزار سازگاری کاملی با نرم افزار Word دارد.

راهنمای ارسال فایل


پس از ثبت نام در بیست شو، میتوانید با اشتراک گذاری فایل های نمونه سوال و آموزشی خود در بیست شو، شروع به کسب درآمد کنید. قبل از ارسال فایل، لطفا آموزش و راهنمای ارسال فایل را مطالعه نمایید.

1- مراجعه به صفحه دبیران

2- کلیک بر روی گزینه ارسال فایل

3- تکمیل فرم ارسال فایل

4- آپلود فایل های خود درون فرم ارسال فایل

5- در نهایت بر روی گزینه « ارسال فایل » کلیک کنید و منتظر بمانید تا فایل شما ارسال شود.

توجه: مدت زمانی که طول میکشد تا فایل ارسال شود، به سرعت اینترنت شما و همچنین به حجم فایل ارسالی بستگی دارد.

فایل پاسخنامه و فایل Word ارزش بالایی دارند!!!

1- سعی کنید حتما فایل پاسخنامه تشریحی نمونه سوالات را نیز تهیه و بارگذاری کنید. زیرا که استقبال از نمونه سوالات دارای پاسخنامه بیشتر از نمونه سوالات فاقد پاسخنامه میباشد.

2- سعی کنید فایل WORD آزمون را نیز بارگذاری نمایید تا سایر همکاران فرهنگی آن را ویرایش کرده و استفاده نمایند. توجه داشته باشید که قیمت و ارزش فایلهای WORD بالاتر از قیمت فایلهای PDF میباشد.

راهنمای تسویه حساب مالی


جهت تسویه حساب کافیست به صفحه دبیران مراجعه نمایید و گزینه درخواست تسویه حساب را انتخاب کنید و درخواست تسویه حساب خود را ثبت کنید. درخواست شما توسط تیم بیست شو بررسی میشود، در صورتی که درآمد شما بیشتر از 20هزار تومان باشد، حداکثر تا 72 ساعت، مبلغ درآمد شما به شماره کارتی که هنگام ثبت نام، وارد کرده اید واریز میگردد. همچنین اسناد و اطلاعات مربوط به درآمد فروشتان نیز به ایمیلتان ارسال میشود.

توجه!!!

زمانی که فایل ارسالی شما به فروش می‌رسد، بلافاصله پیامکی مبنی بر انجام تراکنش به شما ارسال می‌شود.